Serdecznie witamy!!!

Jesteśmy studentami I roku Pedagogiki. zapraszamy do Naszego bloga, na którym będziemy informować Was o zagrożeniach współczesnego świata.Każdy z nas będzie zajmowal się inną dziedziną:
Marzena-zagrożenia psychologiczno-spoleczne
Justyna-zagrożenia przyrodnicze
Asia-zagrożenia żywieniowe
Karolina-zagrożenia technologiczne
Łukasz-zagrożenia polityczne

czwartek, 30 października 2008

AGEOREKSJA - strach przed starzeniem się. Osoby cierpiące na tą chorobę za wszelką cenę starają się zatrzymać młody wygląd, jednocześnie dopatrują się najmniejszych objaw starzenia się. Intensywnie poddają się więc zabiegom pielęgnacyjnym, stosują diety, a gdy zauważą choćby najmniejsza zmarszczkę często skłonne są do poddawania się operacjom plastycznym.

wtorek, 28 października 2008

70% powszechnych schorzeń ma związek z nieprawidłowym odżywianiem

Niezmiernie ważna dla dobrego stanu zdrowia i witalności jest codzienna dawka witamin, minerałów i składników odżywczych.
W dzisiejszych czasach, właściwe odżywianie nie zawsze jest możliwe. Zbytnie objadanie się, opuszczanie posiłków, nieregularne jedzenie to są złe nawyki żywieniowe, które prowadzą. do nadwagi, niedoboru składników odżywczych u wielu osób.
Stres, lekarstwa, palenie papierosów, alkohol i złe nawyki żywieniowe wszystko to prowadzi do słabszego przyswajania składników odżywczych przez organizm. Wielu ludzi stosuję niebezpieczne metody odchudzania się tylko po to, aby wyglądać szczuplej. Diety jakie często są stosowane to takie, które ograniczają pożywienie lub diety niskokaloryczne. Niestety rzadko dostarczają one organizmowi potrzebne składniki odżywcze, może to prowadzić do wielu przewlekłych schorzeń.
Gwałtowne odchudzenia często pozbawia nas radość jedzeniaPo długim stosowaniu diety i odmawiania sobie wszystkiego. Ludziom nie udaje się utrzymać pożądanej wagi ciała i zgubione kilogramy powracają z nawiązką! Jeśli twoja dieta dostarcza ci niewystarczającej ilości składników odżywczych, musisz ją uzupełnić witaminami, minerałami i innymi składnikami odżywczymi.

Uchybienia Giełdowe

Znajdując się w sytuacji kryzysowej rynku światowego tradycyjnie przyszedł czas na spekulacje, co lub może bardziej trafnie kto przyczynił się do takiego spadku notowań i pogrążenia naszego rynku w rekordowym zjawisku bessy. W każdej dziedzinie życia, kluczowym elementem jest człowiek, który odpowiada za decyzje, których dokonał i w dużej mierze za skutki, które ta decyzja poniosła za sobą. Giełda warszawska, która posiada znacznie solidniejsze fundamenty niż giełdy zachodnich potęg gospodarczych okazuje się jednym z najsłabszych rynków akcji na świecie. Krajowi politycy i ekonomiści poszukują kozła ofiarnego w państwach zagranicznych, którzy raptownie poczęli wycofywać się z naszej giełdy. Natomiast po dokładniejszej obserwacji tej sytuacji specjaliści do spraw giełdowych trafnie dostrzegli niekompetentne zachowanie ludzi, którzy dysponują pieniędzmi społeczeństwa składanych w funduszach emerytalnych jak i inwestycyjnych. Z powodu indolencji, której się dopuścili, w ciągu ostatniego roku utracone zostały wszystkie zyski, które udało się zdobyć w ciągu najdłużej trwającej w historii hossy. Jak to zazwyczaj w naszym kraju bywa niepełna kompetencja naszych polityków po raz kolejny doprowadziła do utraty tak potężnych potencjałów, którymi po raz kolejny okazały się być mienia (tutaj: oszczędności) naszej społeczności. I tutaj rodzi się pytanie, jak w perspektywie przyszłości można takim sytuacjom przeciwdziałać?

poniedziałek, 27 października 2008

Tsunami

Coraz liczniejsze ruchy płyt tektonicznych, wybuchy wulkanów, osuwiska ziemi lub rzadziej uderzenie meteorytu powodują tsunami.

TSUNAMI- fala oceaniczna, rozchodząca się pierścieniowo od miejsca jej wzbudzenia. Na pełnym morzu przejście tsunami może być niezauważone, gdyż długość tych fal dochodzi do kilkuset km, ale ich wysokość nie przekracza kilkudziesięciu cm. W strefie brzegowej fala może osiągnąć kilkadziesiąt metrów niszcząc nadbrzeżne miejscowości. Tsunami występuje najczęściej w basenie Oceanu Spokojnego.

RODZAJE TSUNAMI:
-lokalne
-regionalne
-ponadregionalne